Vremenska prognoza

ponedeljak, 20 novembar 2017 14:14

Kozara konačno slavila

U 15. kolu Prve lige na gradskom stadionu u Gradišci Kozara je savladala Slogu iz Doboja 1:0. Bio je ovo prvi trijumf Kozare na domaćem terenu ove sezone, ali izuzetno vrijedan jer je gradiški tim prepustio začelje Napretku iz Donjeg Šepka.

Kozara je protiv Sloge odigrala najbolju utakmicu na svom terenu ove sezone. Domaći su od prvog minuta zaigrali borbeno i sa velikom željom za trijumfom do kojeg su došli iako su gotovo čitavo drugo poluvrijeme imali igrača manje.

Prvu priliku Kozara je stvorila već u trećem minutu. Tomaš je centrirao, a Kovljen za malo zakasnio na loptu. U 15. minutu nova prilika. Nakon kornera koji je izveo Stjepanović, Petrović šutira prema golu, ali lopta dolazi do Tomaša koji neuspješno pokušava uposliti Paštara i prilika je propala. Kozara je mogla biti kažnjena već u narednom minutu, ali je Gavrić loše zahvatio loptu. U 25. minutu Kovljen se oslobodio svog čuvara, uputio dobar centaršut, ali Tomaš na drugoj stativi ne pogađa gol. U 39. minuti Petrović je u prilici, ali šutira pored gola. Do kraja prvog poluvremena Kozara je imala još jednu priliku za pogodak. Lopta je dugo kružila u šesnaestercu gostiju, ali niko od domaćih igrača nije uspio da je ugura u mrežu. Iznuđen je korner koji je izveo Stjepanović, a Zečević poslao loptu preko prečke.

Tek što je počeo drugi dio utakmice prilika za domaće. Stjepanović je izveo slobodan udarac sa 25 metara, šutirao silovito, ali neprecizno. Tri minute poslije Stjepanović asistira Kovljenu koji loptu šalje pored gola. Od 54. minute Kozara je ostala sa igračem manje pošto je direktan crveni karton dobio Petrović. Činilo se tada da će Kozara ponovo ostati bez pobjede na svom stadionu, ali su igrači zaigrali još angažovanije i do kraja se nije ni primjetilo da igraju sa igračem manje. Već u 57. minutu su zaprijetili, ali udarci Stjepanovića i Kovljena ne pronalaze put do mreže. Potom je Tomaš u šansi, ali lopta je bila previsoka. Pitanje pobjednika riješeno je u 83. minuti. Rezervista Baštinac je dobro prošao po lijevoj strani, uposlio drugog rezervistu Glišića koji pogađa za veliko slavlje na gradskom stadionu.