Vremenska prognoza

ponedeljak, 20 mart 2017 14:54

Modriča povela u finalnoj seriji

Odbojkaši Gradiške nisu uspjeli iznenaditi favorizovanu Modriču, te su pretrpjeli poraz u prvoj utakmici finalne serije za šampiona Republike Srpske. Bila je to sjajna utakmica sa mnoštvom dobrih poteza i preokreta u kojoj je Modriča slavila rezultatom 2:3  (25:23, 22:25, 20:25, 25:23 i 11:15).

„Utakmica je bila neizvjesna do samog kraja. Mi smo bili nekompletni i nismo se predstavili u najboljem svjetlu, a na kraju smo sretno pobijedili“, rekao je trener Modriče Lazo Cvijić.

Njegov kolega na drugoj strani, Rajko Lajić, smatra da je pobjedila strpljivija ekipa.

„Utakmica je bila dostojna finala. Obje ekipe su igrale dobro, viteški. Završnica petog seta je pripala gostima iz Modriče i čestitam im na zasluženoj pobjedi“, rekao je Lajić.

Gradiška je prvi set počela vođstvom 5:0. Vodila je i 10:5, ali je Modriča nakon tehničkog tajmauta stigla tu prednost. Igralo se poen za poen do rezultata 20:20 kada se domaći odljepljuju i dobijaju prvi set 25:23. U drugom i trećem setu Modriča je pokazala zašto je regularni dio prvenstva završila na prvom mjestu uz samo jedan poraz. Od početka do kraja su držali pod kontrolom igru i preokrenuli rezultat na 1:2. U četvrtom setu uz gromoglasnu podršku publike koja je ispunila skromne kapacitete sale SSTŠ, Gradiška igra odlično i uvodi utakmicu u taj brejk. Odlična igra domaćih nastavlja se i u odlučujućem setu. Gradiška je vodila 9:5 i 10:7 i onda prestala da igra. Modriča je posljednji period igre dobila rezultatom 15:11 i imaće priliku da u svojoj dvorani osvoji titulu šampiona Republike Srpske.

„Idemo u Modriču bez straha. Pokazali smo da možemo da igramo sa njima i mislim da možemo da ih dobijemo. Bez obzira šta će se desiti, medalju je već zaslužila publika koja je bila naš sedmi igrač na terenu i koja nam je pomogla da odigramo ovako dobru utakmicu“, rekao je Lajić.

Finalna serija se igra na dvije pobjede. Ukoliko Gradiška pobjedi u drugoj utakmici naredne subote, majstorica će se igrati već u nedjelju takođe u Modriči.