Vremenska prognoza

ponedeljak, 02 oktobar 2017 13:51

Prvi bod za Jedinstvo

U drugom kolu Prve lige Republike Srpske u fudbalu za žene, na SC „Drago Kovačević“ u Žeravici sastali su se Jedinstvo i Modriča. Iskusnije gošće su bile favorit za pobjedu, ali je Jedinstvo odigralo još jednu dobru utakmicu i osvojilo prvi, istorijski, bod u zvaničnom takmičenju, pošto je utakmica završena rezultatom 1:1.

Gošće su bolje počele meč. Imale su veći posjed lopte, kontrolu igre, ali bez izglednijih prilika. Tek u 34. minutu Modričanke su stvorile prvu priliku za pogodak. Ajla Okanović je obišla golmana Jedinstva, ubacila pred gol, ali požrtvovana Zorana Kukrić spriječava Amelu Bajrektarević da postigne pogodak. Ipak, samo minutu kasnije rezultat je promijenjen. Bajrektarević je umakla svojim čuvarima i bez problema savladala Sašku Lukić. Taj pogodak kao da je trebao domaćim igračicama koje počinju igrati sve bolje, te su u finišu prvog poluvremena stvorile nekoliko prilika. Prvo je Milana Malbašić loše reagovala na dobar centaršut Dušanke Savanović. Zatim je Savanovićeva pogodila prečku, da bi nekoliko minuta kasnije bila oborena u šesnaestercu, ali arbitri nisu smatrali da je bio prekršaj za najstrožu kaznu. Ofanziva Jedinstva isplatila se u 45. minutu kada je fantastičan pogodak iz slobodnog udarca postigla Jovana Krstić. Tek što je počelo drugo poluvrijeme Jedinstvo je moglo do preokreta. Slađana Smiljanić se našla oči u oči sa golmanom gostiju, ali nije realizovala veliku priliku. Potom se stvorila gužva pred golom domaće ekipe, ali Modričanke ne mogu do gola.  U 68. minutu Jedinstvo je imalu veliku priliku za pobjedu. Smiljanić je oborena u kaznenom prostoru i domaće su dobile penal. Loptu je namjestila Krstić i šutnula visoko iznad gola. Posljednju šansu da promijeni rezultat ponovo je imala Jovana Krstić u finišu utakmice, ali je njen slobodan udarac, uz dosta muke, ukrotila Elma Imširović.

Nakon dva odigrana kola na tabeli grupe zapad vodi Čelik iz Doboja sa šest bodova, Modriča i Jedinstvo imaju po bod, dok su Mladost iz Poljavnica kod Novog Grada i Borac iz Šamca bez bodova. U narednom kolu Jedinstvo će gostovati ekipi Mladosti.