Vremenska prognoza

ponedeljak, 13 novembar 2017 13:14

Remi u Žeravici

Na SC „Drago Kovačević“ u Žeravici Jedinstvo je remiziralo sa BSK-om odigravši 1:1 u okviru 14. kola zapadne grupe Druge lige.

Malo ko je vjerovao da Jedinstvo neće pobijediti ekipu koja je do ovog kola bila posljednja na tabeli. BSK je u Žeravici tek sedmi put ove sezone postigao pogodak, ali kakav. Iz gotovo mrtvog ugla pogodio je Tatić u 8. minutu susreta. U 15. minutu dobra akcija domaćih, ali Simatović skreće u korner loptu koju je poslao Škorić. Nakon kornera Jedinstvo je izjednačilo. Ećimović se izborio za loptu u šesnaestercu i pogodio mrežu BSK-a. U 21. minutu crveni karton je dobio trener gostiju pošto je neprestano vrijeđao arbitre, a klupu je, zbog protesta, morao napustiti i službeni predstavnik kluba. Do kraja poluvremena najbolju priliku imao je BSK preko Karalića u 35. minutu.

U drugom poluvremenu domaći nikako nisu uspijevali pronaći put do gola, iako su imali nekoliko dobrih prilika. U 60. minutu Kovačević je pogodio stativu. Potom Vučić ne koristi centaršut Škorića. U 67. minutu nakon dobrog prodora, Ilić upošljava Nežića, ali ovaj loše reaguje pred golom gostiju. Priliku utakmice propustio je Ećimović u 75. minutu na dodavanje Škorića. Od 82. minute Jedinstvo je imalo igrača više pošto je drugi žuti karton dobio Subić. Već u narednom minutu Škorić je imao priliku za postizanje pogotka, ali nije bio precizan. Tri minute prije kraja, nakon kornera nova šansa za Jedinstvo. Sa gol linije izbacuje odbambeni igrač gostujuće ekipe. Stativa je spasila BSK i u 90. minutu nakon udarca Tučića. Kad se očekivao posljednji sudijski zvižduk Karalić je napravio faul za drugi žuti karton, te je BSK utakmicom okončao sa tri crvena kartona, ali je osvojio bod kojim je prepustio fenjer Željezničaru iz Doboja.

Jedinstvo je, nakon šest pobjeda, drugi put uzastopno remiziralo na svom stadionu. U narednom kolu BSK će dočekati Ljubića dok Jedinstvo očekuje lokalni derbi u Dubravama.