Vremenska prognoza

ponedeljak, 19 jun 2017 17:21

Sloga DIPO najbolja u Omladinskoj ligi PFS Gradiška

U finalnoj utakmici Omladinske lige Područnog fudbalskog saveza Gradiška odigranoj na stadionu Jedinstva u Žeravici Sloga DIPO je rezultatom 2:1 savladala Bratstvo iz Kozinaca.

Sloga je u vođstvo došla već u trećem minutu sjajnim golom Miloša Tendžerića iz slobodnog udarca. Radost momaka iz Gornjih Podgradaca nije dugo trajala pošto je u 9. minutu izjednačio Aleksa Majstorac. Samo dvije minute poslije izjednačenja Majstorac je bio u prilici da potpuno preokrene rezultat, ali je dobro intervenisao golman Sloge Slaven Šmitran. Bio je posljednji minut prvog poluvremena kada su igrači Sloge propustili odličnu priliku za pogodak. Nakon brzog kontra – napada pred golom Bratstva našao se Vuk Maletić koji je vrlo loše šutirao i golman Dajić je bez problema uhvatio loptu. Na drugoj strani u istoj minuti prilika je i za Bratstvo, ali prvo Majstorac nije uspio iskontrolisati loptu, a potom Lazićev šut blokira odbrana. Tek što je počelo drugo poluvrijeme velika prilika za Bratstvo. Mladen Lazić je dobro prošao po desnoj strani, uposlio Nemanju Lazića na petercu, ali njegov udarac zaustavlja golman Šmitran. U petom minutu nastavka Ivanović poteže sa 25 metara i pogađa prečku. Konačan rezultat Sloga DIPO – Bratstvo 2:1 postavljen je četiri minute prije kraja, a strijelac je bio Duško Dejanac.

„Mislim da smo zaslužili pobjednički pehar pošto smo cijelu sezonu bili na prvom mjestu. Doživjeli smo samo dva poraza na kraju prvenstva kad je bilo jasno da ćemo regularni dio završiti na prvom mjestu. Danas smo se prilagodili protivniku koji je dobro igrao, ali mi smo bili bolji za taj jedan gol. Čestitam protivniku na fer igri, a mojim momcima sve najbolje u nastavku karijere“, rekao je trener ekipe iz Gornjih Podgradaca Zoran Racanović.

Zlatne medalje i pobjednički pehar Slogi DIPO uručio je generalni sekretar PFS Gradiška Đorđe Starčević. Poraženi finalisti nagrađeni su srebrnim medaljama.