Vremenska prognoza

petak, 19 maj 2017 12:28

Specijalista za Kup odbranio titulu pobjednika

Torpedo iz Cerovljana je pobjednik Kupa Opštinskog fudbalskog saveza Gradiška za sezonu 2016/17. Torpedo je u odličnoj finalnoj utakmici rezultatom 4:2 savladao Lamince, odbranio trofej osvojen prošle godine i potvrdio da je specijalista za ovo takmičenje osvojivši šestu titulu pobjednika Kupa u posljednjih dvadesetak godina.

Torpedo je do vođstva došao  već nakon deset minuta igre. U kaznenom prostoru je oboren Nenad Vučković, a siguran izvođač jedanaesterca je bio Dejan Kojić. U 14. minutu je već bilo 2:0. Rade Krstanović je šutnuo loptu koja je na putu prema golu zakačila jednog odbrambenog igrača Laminaca i prevarila golmana Dejana Crnomarkovića. Torpedo je pitanje pobjednika riješio već nakon dvadesetak minuta igre kada se po drugi put u strijelce upisao Kojić. Na 4:0 je početkom drugog poluvremena povisio Vučković sjajnim pogotkom sa vrha šesnaesterca. Tada se bude i Laminci. Na 4:1 je smanjio Rade Šušnjar, a konačan rezultat Torpedo Laminci 4:2 postavio je Saša Dejanović.

Nakon finala opštinskog Kupa poznati su polufinalni parovi takmičenja za plasman u Kup FS RS, a to su Jedinstvo (Žeravica) - Laminci i Torpedo - Lijevče . Polufinalne utakmice igraju se 24. maja sa početkom u 18 časova.

Prije seniorske odigrana je i finalna utakmica Omladinskog kupa Opštinskog fudbalskog saveza Gradiška u kojoj su juniori Omladinca iz Brestovčine deklasirali Lamince rezultatom 6:1.