Vremenska prognoza

ponedeljak, 13 maj 2019 13:45

Treća pobjeda u nizu

Prvi put od početka sezone Kozara je vezala tri pobjede. U 5. kolu Lige za prvaka gradiški klub je ugostio Podrinje iz Janje i ostvario minimalnu pobjedu (1:0).

Domaći su zaprijetili već u petom minutu, ali šut Petkovića nije bio dovoljno jak. Odlično je Petković prošao po desnoj strani u 31. minutu, idealno uposlio Glišića čiji je udarac blokirao golman gostiju Avramović. Nakon kornera Kozara je povela. Glišić je izveo udarac iz ugla dodavši loptu Maksimoviću koji odlično centrira i pronalazi Raspudića na petercu za vođstvo tima iz Gradiške. U 48. minutu utakmice Kozara je mogla uduplati vođstvo. Gavrić je uputio centaršut, a Glišić nespretno zahvatio loptu i promašio cijeli gol sa udaljenosti od jednog metra. Priliku za popravni Glišić je imao samo dva minuta kasnije, ali je ponovo promašio gol iz blizine. U 59. minutu Avramović je u dva navrata spasio gol Podrinja: prvo nakon udarca Glišića, a potom i Lolića.  Petnaestak minuta prije kraja susreta Gavrić ne koristi odličan centaršut Sladojevića, a dvije minute kasnije projektil Kondića zaustavila je stativa. Ostalo je 1:0 za Kozaru koja će i naredna dva susreta odigrati na domaćem terenu (Rudar Prijedor - 18. maja, Borac - 22. maja).

Kozara igra sjajno u Ligi za prvaka i nakon Borca je najuspješnija ekipa plej-ofa sa tri pobjede, remijem i porazom.