Predsjednik Udruženja voćara RS Dragoja Dojčinović kaže da su zasadi dosta dobri, te da je povoljna godina što se tiče vlage i temperature i mogli su da održe u dobrom zdravstvenom stanju voćnjake.
“Već su pomalo krenuli radovi u voćnjacima , list je dosta otpao te se može krenuti i u zimsku rezidbu. Neke voćne vrste su u punom intenzitetu kao što je kruška I šljiva. Mislim da će do nove godine rezidba biti završena. Što se tiče jabuke ona će biti nešto kasnije, polovinom januara.Kada je riječ o berbi jabuke imali smo na početku dosta radnika, međutim sad se taj broj smanjio pa je I sama berba trajala duže” kaže Dojčinović.
Plasman za prodaju jabuke je povoljan ove godine jer je umanjena i proizvodnja.Cijena je nešto veća nego prethodnih godina.