Vremenska prognoza

ponedeljak, 27 maj 2019 12:22

Jedinstvo šampion drugoligaškog zapada

Jedinstvo iz Žeravice je šampion grupe zapad Druge lige Republike Srpske. Dva kola prije kraja prvenstva Jedinstvo ima nedostižnih deset bodova prednosti pred šamačkim Borcem i naredne sezone će prvi put igrati u prvoligaškom društvu.

Žeravički tim iza sebe ima najbolju sezonu otkako postoji u kojoj je, pored osvojene titule šampiona, igrao i u polufinalu Kupa Republike Srpske.

„Mi smo od starta igrali na isti način, pokušavali da igramo fudbal za gol više. To se na kraju isplatilo u vidu toga da smo dali 93 gola do sada i primili samo 20. Bila je ta trka sa šamačkim Borcem. U obje utakmice smo dokazali da smo bolja ekipa. Dugo vremena, možda uz Želju Sport tim prije dvije, tri godine, niko nije na ovako dominantan način ušao u prvoligaško društvo. Želja nam je bila da dva kola prije kraja obezbijedimo dovoljno bodova da ne bismo bili u situaciji da u zadnja dva kola imamo imperativ pobjede isključivo zbog veoma kratkog igračkog kadra i činjenice da smo veoma veliki broj utakmica odigrali ove sezone tako da su igrači već umorni i iscrpljeni“, rekao je Boris Savić trener Jedinstva

Jedinstvu je za titulu bila potrebna pobjeda nad Slobodom iz Novog Grada u 28. kolu drugoligaškog zapada. Šampioni bi bili i sa porazom ukoliko bi poražen bio i Borac iz Šamca. U redovima novog šampiona nisu ništa htjeli prepustiti slučaju, te su deklarisali goste iz Novog Grada rezultatom 7:0.

Sve zanimljivo desilo se u drugom poluvremenu. Nakon brojnih propuštenih prilika u prvom dijelu igre Jedinstvo je od 51. do 81. minuta susreta postiglo svih sedam pogodaka. Mrežu gostiju načeo je Ognjen Škorić u 51. minutu. Isti igrač je četiri minute kasnije pogodio za 2:0. U 57. minutu već je bilo 3:0, a strijelac je bio Boris Lazić. U 62. minutu u strijelce se upisao i Stefan Milojević postigavši četvrti gol za domaćina. Svoj treći pogodak, a za jedinstvo peti, Ognjen Škorić je postigao u 71. minutu. Osam minuta kasnije u strijelce se po drugi put upisao Milojević, a tačku na i stavio je Gaćeša u 81. minutu utakmice.

„Rezultatski bi rekli laka utakmica, ali mi smo  u prvom poluvremenu promašili četiri, pet stopostotnih šansi i imali rezultat 0:0. Zbog svih napisa prethodnih dana imali smo veliku želju da danas pobjedimo. Mislim da tim stvarima nema mjesta u fudbalu i da je ova ekipa sa mnom kao trenerom pokazala da gdje god igramo, igramo isto i pokazali smo ljudima koji su očekivali neke druge rezultate ovdje da nisu bili u pravu“, rekao je Savić.

Do kraja drugoligaške sezone ostala su dva kola. Jedinstvo će u narednom gostovati u Donjoj Slatini kod Mladosti, a titulu će proslaviti nakon 30. kola u kojem će, u lokalnom derbiju, ugostiti Dubrave.