Vremenska prognoza

ponedeljak, 04 novembar 2013 13:30

Kozara bolja od Slobode u Kupu

Košarkaši Kozare uspješno su prebrodili prvu prepreku u ovogodišnjem izdanju Kupa RS u košarci. U prvom kolu Kupa, u kojem igraju samo drugoligaši, Kozara je savladala Slobodu 73  iz Novog Grada rezultatom 80:66.

Utakmica je bila neizvjesna samo u prvih deset minuta kada je rezultat bio 20:19 za domaću ekipu. U drugoj četvrtini Kozara je dodala gas i na odmor otišla sa +9 (42:33). Razlika u kvalitetu je bila očigledna, te su domaći košarkaši sa pola gasa u drugom poluvremenu brzo poveli dvocifrenom razlikom koju su održali do kraja utakmice. Najefikasniji u redovima domaćina bili su Savić sa 16 i Mićić sa 12 koševa, dok je najistaknutiji pojedniac u gostujućim redovima bio Dragojević sa 20 ubačaja. Kozara i Sloboda će ove godine igrati u istom rangu takmičenja, Drugoj B ligi. Kozara je bila ubjedljiva u ljetnoj ligi, te je bez poraza i prosječno sa 20-ak koševa prednosti pobjeđivala svoje rivale čime je izborila plasman u Drugu B ligu koja počinje narednog vikenda. Iako šampion Druge B lige, naredne godine postaje član Druge A lige iz koje se ulazi u Prvu ligu,  u Kozari vjeruju da će preskočiti Drugu A ligu i već naredne godine postati prvoligaši pošto je, zbog finansija, veoma mali broj drugoligaša zainteresovanih da igraju u višem rangu. Kozara će prvu utakmicu u Drugoj B ligi igrati u subotu u Prnjavoru.