Vremenska prognoza

utorak, 15 april 2014 13:20

Poraz na gradskom stadionu

Kozara nastavlja sa lošim partijama ovog proljeća, te je u 20. kolu na gradskom stadionu poražena od Podrinja rezultatom 1:3.

U utakmici protiv gostiju iz Janje domaćim fudbalerima ništa nije polazilo za nogom. Bio je 19. minut kad je Sajtanović iskoristio grešku odbrane i doveo Podrinje u vođstvo.  Četiri minute poslije ponovo je odbrana Kozare loše postavljena i usamljenom Jusufoviću nije bilo teško da postigne gol nakon asistencije Sajtanovića. Kozara je prvu priliku imala tek u 31. minuti kad je Kojić šutirao daleko od gola. Pokušao je trener domaćih da preokrene tok utakmice sa dvije izmjene u prvom poluvremenu, ali se na odmor, ipak, otišlo sa 0:2 za goste, iako je u 44. minuti nakon slobodnog udarca, Ojdanić bio u prilici da matira golmana Sinića. U drugom poluvremenu Kozara je zaigrala mnogo agresivnije i ozbiljnije. Nakon deset minuta igre smanjila je i zaostatak. Srndović je primio loptu, oslobodio se čuvara i pogodio za nadu.  Ipak, terensku inicijativu u drugom dijelu Kozara nije krunisala novim pogotkom iako je imala prilike  preko Kojića u 58. i Kovljena u 73. minuti. Umjesto izjednačenja,  Pavić je u 75. minuti nakon brzog kontanapada stavio tačku na utakmicu: Kozara – Podrinje 1:3. „Ovo su dvije ekipe koje uvijek igraju za gol više. Mi smo danas iskoristili sve poklone Kozarinih igrača i trijumfovali u vrlo važnoj utakmici, rekao je trener gostiju Mile Lazarević. Njegov kolega na drugoj strani, Igor Janković, smatra da je Kozara dobro počela meč, ali onda neobjašnjivo stala. „Počeli smo praviti početničke greške što je ekipa kakva je Podrinje znala iskoristiti. U drugom poluvremenu smo se uozbiljili, rano postigli gol, imali terensku inicijativu, ali smo ponovo pogriješili i dozvolili protivniku da trećim golom stavi tačku na ovu utakmicu“, rekao je Janković. U posljednja tri kola Kozara je osvojila samo bod i zakomplikovala sebi život u završnici šampionata. Prvi trener ekipe, ipak, vjeruje da Kozara neće strepiti za opstanak. „Činjenica je da se ne nalazimo na mjestu na kojem smo željeli biti, ali iako je malo vremena, ja vjerujem da možemo Kozaru vratiti na mjesto koje zaslužuje, istakao je Janković. Do kraja prvenstva ostalo je šest kola u kojima će Kozara po tri puta biti domaćin i gost. Prvo slijedi gostovanje u Višegradu, potom susret sa liderom iz Zvornika na domaćem terenu. U 23. kolu Kozara gostuje u Tesliću, potom igra dvije domaće utakmice: sa Modričom i Slogom i na kraju gostuje u Gacku. Računica je jasna: da bi se izbjegao baraž potrebne su sve domaće pobjede i poneki bod sa strane.